SZVISE Atlétika Hírek

2018. március 29. 11:35
Beindultak az atléták.
Itt a tavasz  bár a jó idő még várat magára ,de a futó versenyek nem!
A versenyek szezonja most kezdődik  csak igazán! Alig kezdődött el a hónap, de szinte minden hétvégére jut egy-egy verseny!

Mindjárt kezdjük is a legkeményebb versennyel , ami múlt héten csütörtökön kezdődött. A battai  többszörös Ironmanünk Szabó Zolán egyéniben   teljesítette
11. SPURI BALATON SZUPERMARATON
2018. március 22-25 , ahol 4 nap alatt kell  lefutni 200km a Balaton körül. Zoltán  21óra 52 perces idővel ért célba! Nagyon büszkék vagyunk rá!

Mind  e közben míg Zoltán a Balatonon rótta a kilométereket addig a csapat többi része
V. Tordasi Jótékonysági futáson vett részt. ahol 13 km terep és 6 km futás várt a futókra

Baloghné LAk Tünde:  12.hely 1:24:10
Szeifertné Tóth Erika: 1:47:30,  Eriks 17én is volt versenyen Vácrátótón ahol  12km-es távon a  korosztályos 2.helyezést érte el!

Szeifertné Tóth Erika:  4:00:24

Szabó Zoltán beszámolója a szupermaratonról: ". Ez a négy nap a sportról az utazásról és a kitartásról szólt. Először is mindenkinek Szeretném megköszönni a biztatást a szurkolás, és a kedves szavakat. És annak a két embernek is szeretném megköszönni akik ott voltak velem Margaréta nak és Barta Istvánnak, akik biztattak és adták az energiát nekem a verseny alatt! Az első nap Siófokról indultunk Fonyód. Viszonylag simán mentek a dolgok de 30 km től 40 km ig egy kicsi Holtpont következett be Utána 40 től 48 ig egész jól bírtam. Másnap következett a Fonyód Szigliget közötti távolság leküzdése. Reggel Fonyódon a rajtnál borzasztó hideg volt ezt nagyon nehéz volt átvészelni. De aztán elrajtolt unk és ezután már minden könnyebb volt bár ott Keszthely környékén azért újra feltámadt a szél és nagyon hideg lett de ezt is sikerült átvészelni. És mikor a távolból megpillantottam a szigligeti várat akkor már tudtam hogy ez az etap is le lesz tudva, bár az utolsó hat nyolc kilométeren még rengeteg emelkedő várt rám köztük a várba is fel kellett futni és ez azért nem volt egyszerű de sikerült. Ez a nap 53 km ből állt. A következő napon Badacsonybol
 Balatonfüredre kellett átfutni. Ez a nap 43 km teljesítéséből által. Amely az útviszonyok miatt elég nehéz re sikeredett mert nagyon rossz minőségűek voltak a kerékpárutak, és sokat futottunk a vízparton ami nagyon szeles volt és fújta a hideg szelet nagyon nagyon fáztam egész nap. A negyedik nap pedig Balatonfüredről Siófokra kellett átfutni. Ez a távolság 53 km volt ami gyakorlatilag az egész verseny legnehezebb szakasza volt. 25 40 km között nagyon nagyon nehéz volt rengeteg emelkedő volt benne de sikerült leküzdeni és utána már Siófokra befutni az utolsó 12 kilométeren az már nem volt olyan nehéz. Az egész versenynek a szervezése Nagyon jó volt jól éreztem magam ha sikerül felkészülni akkor Remélem jövőre is részt tudok rajta venni. Ez a verseny az idei évem egy felkészülési állomása volt Remélem sikerül felkészülni a további versenyekre! És Abban nagyon bízok hogy sérülésmentesen sikerül fel készülnöm! Viszlát a következő versenyen!