Százhalombattai Lövészklub, hírek

2016. január 13. 08:41
Évnyitó lőverseny

Idén is Százhalombattán ébredeztek az Újév első versenyén a sportlövők. természetesen gyors ébredés kellett, mert a VII. Shooting Open elnevezésű nemzetközi verseny egyben az első válogató volt a február végén megrendezésre kerülő győri 10 méteres Európa Bajnokságnak.

A január 9 és 10-én megrendezett légpisztolyos és légpuskás versenyen szinte mindenki ott volt, aki az országban a sportlövő sportágban számít, de jöttek lövők Nagyváradról és Újvidékről is. Az egyes iskola tornatermében folyamatos nagyüzem volt a két nap alatt. A 330 induló között szép számmal indultak a helyi, százhalombattai lövők is. Nagyszerű eredmények születtek, többen is a Magyar csúcshoz közeli eredményt értek el! A lőberendezéseket a Magyar Sportlövők Szövetsége biztosította a rendezőknek, ezek a „lőlapok” megegyeznek az Olimpián használatos célgépeknek!

A versenyt rendező Százhalombattai Lövészklub lövői közül több mint 30 indultak a különféle korosztályokban. A Junior pisztolyos fiúk között Izsó András a 3. helyen végzett 169,7 (539). Az ifi fiúk 60 lövéses pisztolyos számában Szemán Dávid második (537), Joó Attila 4 (517), Rákosi Patrik 5 (513). Zsebők Máté 6. (503) helyezést ért el. A 40 lövéses pisztolyos számban a nők között Csorba-Deák Kitti 7 (369). lett. A junior lányok versenyén Fábián Fanni 5 (356)., Fodor Enikő (352) 8. helyen végzett. Az ifi pisztolyos lányok között Bakonyi Nóra 3. (344) helyen állhatott a dobogóra, még a serdülő fiúk között Klem Barnabás 2. (330), Mucsi Dániel 3. (295), Zsebők Flórián 5. (251) lett. A Nemzeti szám, vagyis a légpisztoly 20 férfi mezőnyében Hornyánszki Tamás negyedik lett 179 körrel, Farkas Sándor Zsolt 5. a negyedikkel megegyező 179 körrel kevesebb „belső tízessel), Hujbert Dániel 6. 176 körrel. A junior fiú között Rákosi Patrik 181 körös eredménnyel állhatott a dobogó tetején, Papp Máté 180 körrel a 2. Szemán Dávid 177 körrel harmadik, Joó Attila 174 körrel 4. Kardos Gergő 169 körrel hatodik lett. A női mezőnyben is taroltak a Battaiak és birtokba vették a dobogó kétharmadát, mert Csorba-Deák Kitti 184 körrel első, és Kéri Otti 182 körrel második helyen végzett. A serdülő lányok pisztolyos számát Poszpisek Laura nyerte 124 körrel.

A rendezvényen részt vett mind az öt riói olimpia kvótás, az MSSZ vezetőségéből Nagy György elnök, Hammerl László és Boros György alelnökök, Sinka László főtitkár és Győrik Csaba szövetségi kapitány is.

A versenyre érkezők szinte már hazajárnak Százhalombattára, mert a kiemelt verseny mellett, idén már negyedik alkalommal Százhalombatta ad otthont február első hétvégéjén a Városi Szabadidő Központ sportcsarnokában a (légfegyveres) 10 méteres Országos Bajnokságnak.

A verseny végén Kéri Attila a Százhalombattai Lövészklub elnöke, illetve a Magyar Sportlövők Szövetségének elnökségi tagja elmondta, hogy mint szervező nagyon elégedett, mert az országban ez a verseny a legnagyobb létszámú, - vetekszik az Országos Bajnoksággal, - amit egyesület rendez. A verseny zökkenőmentes volt, ami köszönhető az alapos előkészítésnek, illetve a versenyen közreműködő bíróknak, önkéntes segítőknek. Ráadásul jó látni, hogy a hazai versenyzők fejlődése felfelé ível.