Százhalombattai Lövészklub hírek

2016. május 24. 09:09
Csillogó arany a Általános- és Középiskolások Országos Sportlövő Bajnokságán.

Komárom - Általános- és Középiskolások Országos Sportlövő Bajnoksága

A sportlövészet egyik fellegvára Komárom adott otthont május 20-án, az Általános- és Középiskolások Országos Sportlövő Bajnokságának. Százhalombattáról is többen bejutottak az országos döntőbe és szépen szerepeltek. A Magyar Sportlövők Szövetsége által rendezett 10 méteres bajnokság versenyzői a légpuskás számokkal kezdtek.  A nyílt irányzékú légpuska 20 lövésben, az általános iskolás fiúk között, a százhalombattai Arany János Ált. Isk. és Gimn. csapata (Molnár Mátyás, Czirok Merse, és Klem Barnabás) a 3. helyen állhatott a dobogón. Ugyanez az összeállítású csapat nem elégedett meg a harmadik hellyel, ugyanis légpisztoly 20 versenyszámban  Országos Bajnokok lettek, mintegy 100 körrel megelőzve a másodikokat, és így már a dobogó legfelső fokán vehették át a csillogó arany érmeket. Légpisztoly 20 lövésben a lányoknál országos harmadik lett Balogh Zsuzsa. A középiskolások között, Veres Boglárka a SZISZKI diákja légpisztoly 20 lövésben, egy hajszállal lemaradva a dobogóról a negyedik helyen végzett.