SZVISE - Atlétika

2016. május 26. 07:58
Ismét bizonyítottak a SZVISE atléták.

Múlt hétvégén került megrendezésre Tiszaújvárosban a XXV.REMAT Tisza triatlon, sprint távon. A 750m úszás, 20km kerékpár, 5km futásból álló ranglista versenyen, három SZVISE-s versenyző is rajthoz állt. Szigeti Anita, Szabó Csilla és Reiner Miklós aki első bálozóként indult. Az elmúlt napok hűvös időjárásához képest ezen a vasárnapi napon tikkasztó hőség uralkodott a pályán. Mindezek ellenére mind a hárman épségben célba értek és értékes ranglista pontot szereztek. Szigeti Anita 1:14:40 (felnőtt 3) korosztályban 2. helyet szerezte meg. Szabó Csilla 1:16:34 (felnőtt 2) korosztályban a 7. helyen végzett, míg Reiner Miklós 1:12:06-os idővel élete első triatlon versenyén a (felnőtt 2) korosztályban 11. helyen ért célba. Anita rövid élménybeszámolója: "Az idei első triatlon versenyem volt, izgatottan vártam, hiszen itt még nem kellett szembenéznem a nyílt vízzel ( 50 m-es medencében zajlott az úszás). A mezőny elég nagy volt, így egy-egy pályán 6-8 ember úszott, ami időnként kavarodást okozott. A vízből összességében kicsit csalódottan jöttem ki, úgy éreztem, tudtam volna jobbat is úszni. A bringa pálya két körös volt, sík, kicsit kanyargós. Ez volt az új kerékpárommal az első versenyem, nagyon élveztem, sikerült jó tempót mennem. A bringáról leszállva nem éreztem magam nagyon fáradtnak, viszonylag jó tempóban kezdtem meg a futást, amit sikerült is a végéig tartanom. Az időeredményem 1:14:12 lett, amivel nagyon elégedett vagyok, ráadásul nagy meglepetésemre korcsoportomban 2. helyzet szereztem meg. Izgatottan várom a két hét múlva következő Keszthelyi versenyt, ahol már a balatonban úszunk."

Szintén ezen a hétvégén 22.-én vasárnap került megrendezésre Budapesten a 21. Coca-Cola Testébresztő Női Futógála, melyen a SZVISE Atlétika szakosztály hölgy versenyző is megmérettették magukat. A versenyen több mint 10.000 fős női mezőny állt rajthoz. A hirtelen jött hőség és a kevés frissítő állomás eléggé megnehezítette a futók teljesítményét. 10km-es táv eredményei: Molnárné Pais Orsolya 53:57, Csepregi Boglárka 55:21, Fákó Enikő 57:37, Tokicsné Baki Krisztina 1:13:07. Gratulálok a résztvevőknek!