Gokart

2017. április 5. 11:02
Kovács Zsombor - Értékes pontokat szereztem Belgiumban.

Kovács Zsombor március 29-től április 2-ig a Rotax Max Euro Challenge idei első fordulóján vett részt Belgiumban a Genk International Karting Circuit versenypályán.

Szia Zsombor! Hogyan sikerült az Európa-Bajnokság első fordulója?

A szabadedzéseken gyorsnak bizonyultam, folyamatosan a Top 5-ben voltam. Az időmérőn sajnos rosszul helyezkedtem és nem sikerült összetennem a tökéletes kört ahhoz, hogy nyerni tudjunk. Így csak a csoportomban az 5. helyet szereztem meg, ami összesítésben 13. helyre volt elegendő. Ez azért még így sem volt rossz, ebben a nagyon erős mezőnyben.

Szombaton három selejtező várt rám, ahol az időjárás is nehezítette a dolgom, hiszen két esős versenyünk volt, ahol 10. illetve 6. helyen értem célba, valamint a száraz versenyen 7. lettem. Vasárnap az elődöntőben 12. helyről rajtolhattam, de nem volt az igazi a tempó így csak a 8. helyen értem célba, majd büntetést is kaptam, amivel a 11. helyre csúsztam vissza. A döntőben a rajt után már körülbelül a 8. helyen lehettem, amikor hátulról úgy belém jöttek, hogy felugrattam az előttem lévőre és csoda, hogy nem estem ki. Sajnos ezek után már csak az utolsó helyről a 24-re küzdöttem fel magam. Nagyon balszerencsés hétvégén vagyunk túl, de köszönöm a csapatnak és a szerelőmnek a sok munkát! Valamint köszönöm a szüleimnek, hogy támogatnak, továbbá mindenkinek, aki segít engem!

Hol lesz a következő versenyed?

Belgiumból egyenesen Wackersdorfba, a Német Bajnokság előfutamára látogatok el és remélem, újra az élmezőnybe tudok majd menni!