Beach Tennis

2015. július 29. 09:41
Százhalombattán folytatódott vasárnap a HEAD Beachtennis Tour versenysorozat.

19 csapattal, napsütésben, de már nem a kánikulai melegben zajlottak a küzdelmek. Ezen a héten már az olaszországi strandtenisz Világbajnokságon is résztvevő Kovács Zsuzsa is részt vetta versenyen, aki a legelőkelőbb helyen jegyzett magyar játékossal Kriz Péterrel indult. Az alapszakasz csoportmeccseiből végül legjobb másodikként jutottak az elődöntőbe. A csoportból rajtuk kívül a veretlen Gódor Norbert/Halászi Gábor duó is elődöntőbe került, ahogy a B csoportot megnyerő Dundler József/Berecz Ádám és a C csoportban diadalmaskodó Paunoch Martin/Paunoch Péter kettős is. Az elődöntőkben Halásziék 9-3-ra nyertek Dundlerék ellen, Kovácsék pedig Paunochékat győzték le 9-6-ra, így jöhetett a csoportmeccs visszavágója, melyen újra Halásziék nyertek, ezúttal 9-3 arányban, így megszerezték a tornagyőzelmet.

11 Palotai Marianna/Sáhi Nikolett

Halászi Gábor duplázni is tudott ezzel, hiszen a B kategóriában is aranyérmet szerzett, Sáhi Nikolettel nem találtak legyőzőre, a döntőben a Jeney Orsolya/Bíró Dénes kettőst győzték le, a bronzérmet pedig a Szonda Krisztina/Péter Zsolt kettős szerezte meg.

A battai verseny volt az utolsó az augusztus 15-16-i balatonföldvári  Országos Bajnokság (http://www.huntennis.hu/beachtennis/versenyek/?article_hid=16427) előtt.