Százhalombattai Vízilabda Sportegyesület eredmények

2016. november 15. 16:25
Harmadik ütem......a teljesítmény nem változott...

A harmadik hétvége ismét nagyarányú battai győzelemmel végződött az Országos bajnokság nyugati csoportjában. Ezen a hétvégén a Honvéd KPS IFI/SERDÜLŐ/GYERMEK csapata látogatott hozzánk. Nagy volt az elvárás mindkét csapat részéről, de csak a battaiak hagyhatták el a medencét mosolygós arccal.

Országos Serdülő: Százhalombattai VSE  - Honvéd KPS 11-7

Mivel a gyermek csapatuk betegséggel küzdött, így a serdülők ugorhattak ezen a napon vízbe elsőként. A kölcsönös puhatolózással kezdődött a mérkőzés. A játékosok megpróbálták kiismerni ellenfeleik gyenge pontjait, feltérképezni erejüket, állóképességüket. Így az első negyed igen-igen kiegyensúlyozottra sikerül így az 3-3 ra végződött. Ám az ellenállásuk a második negyedtől már felőrölhető volt és fel is őrlődött. A második negyedet már 3-1-re hoztuk, az előnyt pedig már nem is engedtük i a kezünkből...a végeredmény magáért beszél.

Kapusok: Gercsó Zsombor, Burlovics Kornél

Mezőnyjátékosok: Magyar Bence, Apró Milán, Czeilinger Táltos, Gábor Lőrinc, Szili Csenge, Georgiades Attila, Sipos Csongor, Zalányi Bencde, Keresztényi Kristóf, Szalai Bálint, Szigetvári Dániel, Bednárik Barnabás, Burlovics Kornél

Edző: Kopányi László

Országos IFI: Százhalombattai VSE – Honvéd KPS 13-11

A már felnőtt játékosokkal kiálló csapatok gólzáporos első negyeddel mutatkoztak be egymásnak, melyből a battaiak jöttek ki győztesen. Az első negyed 6-3-at hozott a javunkra, de aztán jött a mélyrepülés...a második negyed 3-3, a harmadik viszont 0-3-al végződött, amit minden hazai játékos kibírt nevetés nélkül. Össze kellett rántani a csapatot, hiszen éreztük a fölényt, de nem tudtuk realizálni. Kardos István edző gyors iránymutatása és a fejmosások után ismét egy önbizalommal feltöltött játékosgárda ugrott a vízbe. És a változás már nem volt megfordítható. A  negyedik negyed már 4-2-es eredménnyel a javunkra zárult, akár csak a mérkőzés.

Kapus: Bánkuti András, Burlovics Kornél

Mezőnyjátékosok: Hínár Bence, Zalányi Bence, Berzy Tamás, Árpás Alex, Laknerfíy Péter, Georgiades Attila, Bukits Tamás, Nagy Armand, Sipos Csongor, Kersztényi Kristóf, László Péter

Edző: Kardos István

Országos Gyermek: Százhalombattai VSE – Honvéd KPS 28-5

Két héttel későbbre került a gyermekcsapatunk mérkőzése, mivel a ellenfél betegsége miatt nem tudtak kiállni. Természetesen beleegyeztünk a halasztásba így egy szerdai napra került a mérkőzés. Mivel a Halom Tv stábja is eljött a mérkőzésre, a gyerekek egy eddig szokatlan jelenséggel találkoztak, amikor a játékukat a kamerák követték. Nos vagy ezért, vagy egyébként is ezen a napon igazi tigrisekké változtak, de olyan eredményt produkáltak, amin mindenki meglepődött...sokáig úgy tűnt, az ellenfél gól nélkül hagyja el a medencét. A második negyedben 12-0 volt az állás, ami nem kis különbség....nem is változott a játék a továbbiakban sem...repkedtek a szebbnél szebb gólok a battai kezekből. Nem is csoda, hiszen a tavalyi évben a három válogatottal felálló csapatunk a hetedik helyen végzett a legerősebb Magyar bajnokságban. A mérkőzés utolsó percéig harcoltunk és egy nagyon nagy arányú győzelmet tudtunk produkálni.

Kapus: Gercsó Zsombor

Mezőnyjátékosok: Magyar Bence, Czeilinger Táltos, Szűcs Milán, Gábor Lőrinc, Goldinger Dávid, Bednárik Barnabás, Tolnai Milán, Apró Milán, Szalai Bálint, Szigetvári Dániel, Bihácsi Balázs